به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی و صنعتی استان فارس با بیان اینکه اگر کشور پیشرفت کرده و آباد شود همه از آن بهره‌مند خواهند بود، اظهار داشت: رسیدن به این مقصود نیازمند کمک، پشتیبانی، همدلی و همکاری همه مردم و مسئولان است؛ همه باید دست به دست هم داده و با نگاهی که موجب حرکت و انجام امور باشد، کارها را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه امروز ملت ایران منسجم و متحد با یکدیگر بوده و اخبار پیشرفت‌های ملت، روزانه در جهان منتشر می‌شود، گفت: پیشرفت‌های ملت ایران به قدری بزرگ است که برخی نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند که آنها را باور کنند و اگر ملت ایران همه قله‌های علم جهان را فتح کند نیز این دسته آن را انکار خواهند کرد.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند ملت ایران را مهار کند، البته ممکن است موانعی در مسیر حرکت ملت ایجاد کند اما ملت ایران مانند رودخانه عظیمی است که هر گونه مشکل و مانعی را در مسیر حرکت خود از بین خواهد برد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: باید سرو قامت ملت ایران به قدری خود را در دنیا بالا بکشد که هیچ کس نتواند آن را انکار کند و این شدنی است؛ مهم نیست که دیگران در مورد ما چه می‌گویند بلکه آنچه اهمیت دارد کاری است که باید انجام شود.
وی با بیان اینکه ملتی که پیشرفته و آباد باشد، اگر همه شیاطین هم بخواهند، نمی‌توانند عظمت آن را انکار کنند، تأکید کرد: امروز علیرغم همه بد اخلاقی‌ها حرکت ملت ایران به سمت قله‌های پیشرفت با سرعت روزافزون انجام می‌شود.(در ادامه مطلب بخوانید)  رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید نگاه ما به قله‌های بلند و نقطه اوج کارها باشد، یادآور شد: معنای این حرف آن نیست که ما به همه آن چیزی که می‌خواهیم می‌رسیم اما کسی که قله را هدف‌گیری می‌کند مطمئناً به دستاوردهای بالاتری خواهد رسید.

احمدی‌نژاد ادامه داد: اگر ما تصمیم بگیریم که باید در دنیا پیشگام و پیشرو باشیم آنگاه سرعت حرکت ما بسیار بالاتر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پروژه‌هایی که امروز به طور همزمان در استان فارس به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: راه، پایه و مقدمه پیشرفت است که امروز خوشبختانه شبکه حمل و نقلی در کشور به خصوص در استان فارس به سرعت در حال گسترش بوده و امیدوارم شبکه حمل و نقلی این استان هر چه سریع‌تر کامل شود.

محمود احمدی‌نژاد با اشاره به بهره‌برداری فولاد پاسارگاد، این پروژه را کاری بزرگ برشمرد و تصریح کرد: ایجاد صنایع بزرگ در این استان از خواسته‌های مردم در سفرهای اول و دوم دولت به استان فارس بود و خوشحالیم که امروز موتور صنعت استان روشن است.

رئیس‌جمهور همچنین از مسئولان خواست تا با هماهنگی با محیط زیست حلقه‌های صنعت فولاد از جمله استفاده از معادن استان و ایجاد صنایع پایین‌دستی نیز تکمیل شود تا در استان فارس مجموعه کاملی از صنعت فولاد ایجاد شود.

وی همچنین به مدیران و مسئولان کارخانه فولاد پاسارگاد توصیه کرد تا در کنار پرداختن به کار خود از مردم و جوانان استان و به ویژه مردم شهرستان کوار پشتیبانی کرده و نسبت به امور کارگران و تلاشگران این مجموعه نیز حساس باشند.

پیش از سخنان رئیس‌جمهور، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی و عابدین استاندار فارس گزارشی از اقدامات انجام شده در این استان را ارائه کردند.